piektdiena, 2018. gada 3. augusts

Pabeigta Ērmaņu muižas fasādes restaurācija

2018. gadā tika pabeigta Ērmaņu muižas fasādes restaurācija. Projektu atbalstīja LAD LEADER programma (projekta numurs 16-7-AL26-A019.2205-000002), Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras pieminekļu izpētes, restaurācijas un glābšanas programma un Valsts Kultūrkapitāla Fonds.

2017. gada vasarā un rudenī tika atjaunota vēsturiskā ēkas fasāde. Restaurāciju veica SIA RC Ainava. Pirmie darbi bija demontāžas darbi,  noņemot 1980. gadu dēļu apšuvumu, pēc tam  tika remontēta ārsienu guļbaļķu konstrukcija, protezējot bojātos, trupes skartos posmus, atjaunojot vēsturiskās logu ailas. Tika pabeigta restaurēto logu montāža un ar siltumizolāciju (kaņepju vati un kokskaidu plāksnēm) nosiltinātas ēkas sienas.

Nākamais posms bija fasāžu dekoratīvā apdare. Galdniecība SIA Zaļās Pēdas atbilstoši arhitektūras projektam restaurēja un rekonstruēja dienvidu fasādes ārdurvis un lieveni, dekoratīvās fasādes detaļas (puskolonnas portikā ziemeļu fasādē, dekoratīvos ēkas stūra elementus) un fasādes apšuvuma dēļus. Fasāde tika krāsota ar dabīgajām lineļļas krāsām.

Fasādes restaurācijas projekta ietvaros tika restaurēts arī ēkas akmens mūra cokols (demontēts neatbilstošais cementa apmetums, demontētas neatbilstošās pagraba ieejas, aizmūrēti izdrupušie posmi, remontētas logu ailas, cokols apmests ar kaļķa apmetumu, nokrāsots ar kaļķa krāsu), tukšajās logu ailās salikti pagraba lodziņi, restaurēta ieeja pagrābā, uzstādītas pagraba durvis un izveidotas pagraba mūra iekšsienās ailas.

Ziemeļu fasāde
Dienvidu un austrumu fasādes
Rietumu fasāde

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru